Test Test Test Test

Õpetajad


Mari Tooming: käsikellad, solfedžo, kellamängu kursus täiskasvanutele

Mari töötab Arsises Tartu Kellade Kooli asutamisest peale, algul klaveriõpetajana, hiljem käsikellade ja solfedzho õpetajana. Juba lasteaias tärganud muusikahuvi arendas ta paljudes koolides. Lisaks klaverimängule ja koorilaulule on teda alati võlunud kõikide pillide kuningas orel. Lapsed peavad Marit lustlikuks, vahel ka karmiks, kuid siiski heaks ja toredaks õpetajaks. Ta on õpetanud lapsi erinevates koolides ja koorides, mis on kasvatanud temas visadust ja järjekindlust oma ideede ja unistuste ellu viimisel. Mari peab lugu klassikalisest ja kaasaegsest muusikast professionaalide esituses. Et ta on tõeline muusikafänn, siis on ta öelnud, et kui tema igapäevane amet oleks seotud mõne muu valdkonnaga, tegeleks ta ikkagi muusikaga. Alates 2007.aastast on Mari ka Tartu noorte kontsertansamblite dirigent.  

Mailis Järveots: klaver

Mailis on meie meeskonna noorim liige. Ta liitus meiega 2007.a. pärast H.Elleri nim Tartu Muusikakooli lõpetamist. Paralleelselt tööga Arsise Kellade Koolis ja Tartu I Muusikakoolis, lõpetas ta edukalt oma õpingud Eesti Muusikaakadeemias. Tema lemmik muusikastiiliks on boogie-woogie ja armastatuimaks heliloojaks Šoštakovitš. Muusika tähenduse kohta ütles Mailis, et vaikus võib suurematki sõnumit kanda kui muusika. Targasti öeldud, kas pole? Teisest küljest, arvab Mailis, et inimese sisemine ilu tuleb välja just muusika abil või muusikat tehes. Mailis armastab puhata, mängida ja liblikaid püüda, sõna otseses mõttes. Ta peab ennast sõbralikuks, ulakaks ja mõnikord jonnakaks nooreks naiseks. Klaveriõpetajana on ta sõbralik, nõudlik ja töökas.

Anna Humal: klaver

Anna töötab Arsise kellade koolis klaveriõpetajana 2014.aasta sügisest. Tal on kaks suurt kiindumust: emakeel ja muusika. Lõpetanud 1994.a Tartu Ülikooli eesti filoloogina on ta tegelenud kirjatööga ja olnud mitme raamatu sünni juures. Muusika, eriti orelimäng, sai talle lähedaseks juba varajasest lapsepõlvest, kuulates ema oreli harjutamist ja vaadates tema orelitunde pealt. 2013.a lõpetas Anna magistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, prof. Andres Uibo oreliklassi. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel, esinenud Tallinna Orelifestivalil ja teinud koostööd erinevate muusikutega. Muusikaakadeemias kirjutatud lõputöö Suzuki ja Orff-pedagoogika kasutamise võimaluse kohta instrumendiõppes inspireerisid teda tööks Arsises. Samuti tema neli last, kes kõik on klaverimängu õppinud. Rõõm muusikast, lastest ja loomingulisusest iseloomustavad Anna sisemaailma. Lisaks Arsisele on ta tegev Tartu Pauluse kirikus koorijuhi ja organistina.    
 

Maarja Helena Meriste: muusikalugu

Maarja Helena on üht- või teistpidi muusika ja musitseerimisega alati seotud olnud - alguses kodus õdede-vendade ja emaga kitarri saatel lauldes, seejärel laste laulustuudios soololaulu õppides ning lugematutes koorides-lauluansamblites osaledes. Maarja Helena lõpetas Tartu Arsise kooli esimese lennu, seejärel läbis täiendõppe ja nüüdseks mängib Tartu Arsise kelladeansamblis, mis teeb tema kellamängija staažiks juba 14.aastat. Lisaks muusikaloo õpetamisele Arsises, õpib ta Tartu Ülikoolis kultuuri- ja keeleteadust ning töötab hariduslike erivajadustega lastega. Ideaalne muusikalootund on Maarja arvates selline, kus lapsed ja õpetaja sünergias õpivad, kuulavad, arutlevad, mängivad, loovad, mõtisklevad ja tunnetavad koos maailma.